Bez Ciśnień - strona nieoficjalna

Pitura: Z bólu gryzłem poduszkę

• autor: BCC, 2015-03-03 10:00

- To był koszmar, nie umiem o tym opowiadać - na wspomnienie o koszmarnym starciu Pitura zawiesza głos.

Eks­klu­zyw­ny wy­wiad po­twor­nie kon­tu­zjo­wa­ne­go pił­ka­rza tylko dla BCC!

Sze­ść miesięcy temu Przemysław Pitura do­znał kosz­mar­nej kon­tu­zji.. Tylko dla BCC Przemek opo­wia­da o wiel­kim bólu, nie­pew­no­ści i na­dziei na to, że kie­dyś znów bę­dzie bar­dzo do­brym pił­ka­rzem. Cały ten czas re­pre­zen­tant Bez Ciśnień spę­dził w szpi­ta­lu, miał kon­takt tylko z naj­bliż­szy­mi, nie od­bie­rał te­le­fo­nu. W po­nie­dział­ko­wy wie­czór ode­zwał się wresz­cie do nas.
– Cześć. Sorry, że tak długo nie mie­li­śmy kon­tak­tu, ale ja nie wie­dzia­łem ostat­nio, co się ze mną dzie­je. Jak ci wstrzy­ku­ją mor­fi­nę, to po niej nawet nie wiesz, co wy­ga­du­jesz, nie było więc sensu roz­ma­wiać. Ale je­stem już w domu, to od razu le­piej na­stra­ja, więc mo­że­my na spo­koj­nie po­ga­dać – rzu­cił w swoim stylu.

BCC: Czy noga wciąż bar­dzo boli?
Przemek PituraI: – To jest dra­mat! Ból jest okrop­ny, kiedy tylko scho­dzi znie­czu­le­nie, mu­sisz jak naj­szyb­ciej wziąć leki prze­ciw­bó­lo­we, żeby nie osza­leć. Mam ich trzy ro­dza­je. Za mną kosz­mar­ne dwa ty­go­dnie. Mia­łem czte­ry ope­ra­cje, czte­ry razy mnie usy­pia­no. Stra­ci­łem już po­czu­cie pew­no­ści, czy to wszyst­ko, co robią le­ka­rze, ma sens. Drę­czy­ły mnie py­ta­nia: czy to już ostat­nia ope­ra­cja? Czy ta jest ważna, czy bę­dzie jesz­cze waż­niej­sza?

Bałeś się po pro­stu, że nie wró­cisz do piłki?
– Tak. Cały czas mam w sobie taką nie­pew­ność? Nie wiem, jak długo będę do­cho­dził do sie­bie, kiedy wrócę na bo­isko i czy będę po­tra­fił grać tak do­brze jak kie­dyś.

Oglą­da­łeś film z tego zda­rze­nia?
– Raz. Było już późno, za­sy­pia­łem i jakoś mnie na­szło, żeby sobie po­pa­trzeć. Co ja mam po­wie­dzieć, wy­glą­da­ło to strasz­nie. Do­kład­nie tak samo, jak na bo­isku. Że ja wtedy nie stra­ci­łem przy­tom­no­ści... Wiesz, dali mi tyle mor­fi­ny, że gra­ni­ca po­mię­dzy za­po­bie­ga­niem bó­lo­wi a przedaw­ko­wa­niem była już cien­ka.

Co było naj­gor­sze?
– Dzie­sięć dni nie­pew­no­ści. Blo­ka­dy, usy­pia­nie, naj­go­rzej czu­łem się po tej czwar­tej ope­ra­cji. Miała trwać dwie go­dzi­ny, a prze­cią­gnę­ła się znacz­nie. Szpry­co­wa­li mnie środ­ka­mi prze­ciw­bó­lo­wy­mi, żona przy­szła do mnie potem i po­wie­dzia­ła mi, że z bólu gry­złem po­dusz­kę. Ona też sporo prze­szła.

Coś opty­mi­stycz­ne­go: le­ka­rze mówią, że wró­cisz do gry. Dzi­siej­sza me­dy­cy­na czyni cuda.
– Tak, mówią, że wrócę do daw­nej spraw­no­ści, ale ja pa­trzę na nogę, która wy­glą­da jakby po­gryzł ją rekin i za­sta­na­wiam się, czy tak bę­dzie na pewno. Wró­ci­li­śmy do domu, ku­pi­łem re­kla­mów­kę le­karstw. Będę brał za­strzy­ki w brzuch. To jakaś ma­sa­kra, przede mną długa i żmud­na droga po­wro­tu, cho­dze­nie o ku­lach, wi­zy­ty w szpi­ta­lu, muszę być pod stałą ob­ser­wa­cją.

Ale masz cel – wró­cić na bo­isko. Przed tobą inni się z tym zma­ga­li i wy­gra­li: Edu­ar­do Da Silva czy Hen­rik Lars­son czy Marcin Wasilewski.
– Szcze­rze mó­wiąc, tamte kon­tu­zje nie były chyba tak kosz­mar­ne jak moja. Ale każdy mie­rzy cier­pie­nie swoją miarą.

To teraz coś z innej beczki, widać, że w czasie kontuzji nie próżnowałeś, zostałeś ojcem. Jak to jest?
- Idzie całkiem dobrze, sama radość!

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Inna » Inne rozgrywki
1. Bez Ciśnień Bez Ciśnień 29 bz